Wszystko, co powinnaś wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe już od paru lat jest mocno wykorzystywane w medycynie estetycznej i ma bardzo wielu zwolenników wśród pacjentów.

I tak naprawdę nie trzeba się temu dziwić. Taki zabieg jest oparty o naturalne elementy i rzeczywiście daje dodatkowo świetne efekty. Decydując się na taki zabieg trzeba o nim jednak wiedzieć jak najwięcej. Czym jest osocze bogatopłytkowe? Jest to porcja oddzielonego osocza krwi pacjenta, który ma być leczony, w którym będzie znajdować się wyższe stężenie płytek krwi niż w normalne. Pobrana tutaj krew będzie odwirowana w specjalnym urządzeniu i w wyniku tego procesu uda się uzyskać trzy warstwy płynowe. Jedną z nich będzie osocze krwi, które będzie nadawało się do wykorzystywania w ramach zabiegów medycznych. A jak działa ten zabieg?

W momencie, gdy takie osocze będzie do tkanek wszczepione rozpocznie się proces, w którym będą dokonywały się różnego rodzaju reakcje. Efekt stymulujący jaki będzie wywołany powinien sprawić, że płytki będą powodować namnażanie i różnicowanie komórek naskórka, produkcję kolagenu czy kwasu hialuronowego. Jakich efektów możemy się spodziewać? PRP jest to element, który ma udowodnioną skuteczność w zakresie poprawy jakości skóry i spłycania zmarszczek. Pojawiają się one tak naprawdę dopiero jakiś czas po takim zabiegu. Według lekarzy zabieg z zastosowaniem takiego osocza będzie jednym z najlepiej rozpoznanych zabiegów, które stosowane są w medycynie anti-aging. PRP oprócz właściwości stymulujących ma także charakter biokompatybilny, hemosatytczny oraz redukujący ból. Taka metoda leczenia będzie naturalna i nie będzie trzeba się obawiać skutków ubocznych, co będzie szczególnie ważne w tych czasach, gdy z alergią musi sobie radzić naprawdę wiele osób i szuka się sposobów na to, by takich problemów unikać jak się da. Aby uzyskać możliwie najlepsze efekty takich zabiegów powinno się je powtarzać seriami w dłuższym okresie.