Urazy leczą się same czyli osocze bogatopłytkowe

Nowoczesna metoda, w której do leczenia urazów używa się osocza bogatopłytkowego staje się coraz bardziej popularna. Okazuje się, że przed laty była to metoda dla sportowców, ale obecnie dotyczy już praktycznie wszystkich ludzi.

Dla naszych ścięgien, tkanek czy stawów właśnie terapia osoczem może być doskonałym rozwiązaniem. Okazuje się, że problem z leczeniem poszczególnych urazów najczęściej związany jest z tym, że po prostu są one leczone w niewłaściwy sposób. Stosuje się metody, które nie mogą przynosić efektów. W przypadku osocza bogatopłytkowego stosuje się innowacyjne leczenie, które charakteryzuje się skutecznością. Do naderwanego mięśnia czy ścięgna wprowadza się preparat z krwi danego pacjenta. Taka metoda obecnie jest już coraz szerzej stosowana i nie będzie jedynie dostępna dla sportowców. Między innymi nowym kierunkiem będzie ortopedia regeneracyjna. Głównym celem będzie tutaj dążenie do odbudowywania uszkodzonych tkanek. Z pomocą nowoczesnych metod można uzyskać doskonałe efekty naprawcze.

Dzięki temu w zmienionych tkankach lepiej dokonuje się proces regeneracji. Osocze bogatopłytkowe naprawia urazy ortopedyczne Klasycznie w ortopedii stosuje się obecnie oprócz metod leczenia operacyjnego również leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków, które mają działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. - podawanie sterydów ma zagwarantować szybką poprawę stanu zdrowia. Dzięki temu da się likwidować ból i obrzęk, ale hamowane są także takie procesy, które mają gwarantować działania naprawcze i dlatego tak naprawdę sterydy mogą działać niekorzystnie na same tkanki. Jak wygląda zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym? Dlatego od jakiegoś czasu zabiegi związane z osoczem bogatopłytkowym stają się tak bardzo popularne. Metoda ta wykorzystuje naturalne źródło czynników wzrostu. Z małej ilości krwi w ciągu 5 minut wyciąga się osocze, które ma koncentrat płytek krwi. Wstrzyknięte następnie w tkankę będzie gwarantowało stymulację uszkodzonych ścięgien czy więzadeł, dzięki czmeu ich leczenie będzie skuteczniejsze.