Potęga mikroigłowania

Czy szukasz sposobu na poprawę wyglądu swojej skóry bez żadnych przestojów? Coraz więcej osób odkrywa, w jaki sposób mikroigłowanie może znacząco poprawić wygląd skóry bez konieczności hospitalizacji lub jakichkolwiek przestojów. Ten rodzaj małoinwazyjnej techniki może zaoferować rzeczywiste rezultaty przy mniejszych kosztach, powikłaniach i czasie przestoju, które często są związane z tradycyjną chirurgią kosmetyczną. Pomaga ona również osobom z oznakami uszkodzeń słonecznych i innymi powszechnymi problemami skórnymi.

Bliższe spojrzenie na Microneedling

Microneedling jest niezwykle silnym, a zarazem subtelnym zabiegiem odmładzającym skórę. Jednak dla wielu osób sama nazwa nie jest aż tak subtelna. Zabieg jest w rzeczywistości bardzo dobrze tolerowany przy zastosowaniu miejscowego środka znieczulającego. Polega on na mechanicznym uszkadzaniu bardzo powierzchownych warstw skóry w celu zwiększenia produkcji kolagenu i przebudowy skóry.

Zabieg igłowania może pomóc poprawić stan skóry dotkniętej tak różnymi problemami jak zmarszczki, rozszerzone pory, przebarwienia, rozstępy oraz blizny powstałe w wyniku trądziku lub urazów.

Zalety mikroigłowania

Jednym z powodów rosnącej popularności mikroigłowania jest fakt, że zapewnia ono rezultaty, które są bardzo subtelne i naturalne w wyglądzie. Pacjentowi nie wstrzykuje się niczego, co mogłoby radykalnie zmienić profil i kontur twarzy. Zabieg pozwala nam współpracować z ciałem pacjenta i stymulować jego naturalne zdolności lecznicze, aby stopniowo, subtelnie i naturalnie poprawić stan i wygląd skóry w ciągu kolejnych tygodni i miesięcy po zabiegu.

Innym kluczowym powodem rosnącej popularności microneedlingu jest jego zdolność do oferowania rzeczywistych rezultatów bez konieczności przestojów. Zabieg ten polega na bezpiecznym dostarczaniu mikroskopijnych, ukłuć, które goją się szybko, nawet gdy skóra przebudowuje się od spodu.

Zabieg

Po dokładnym oczyszczeniu skóry w obszarze zabiegowym, możemy zastosować miejscowo roztwór znieczulający, aby zapewnić komfort podczas zabiegu. Po całkowitym znieczuleniu skóry rozpoczynamy przesuwanie urządzenia pokrytego maleńkimi, sterylnymi igłami po skórze, tworząc w niej tysiące mikroskopijnych nakłuć. W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy spowoduje to radykalne zwiększenie poziomu kolagenu w strefie zabiegowej.

Dobrzy kandydaci

Najlepszymi kandydatami do zabiegu mikroigłowania są osoby, które w momencie zabiegu nie mają aktywnych zmian skórnych ani infekcji. Jeśli masz takie problemy, musisz je rozwiązać przed sesją zabiegową.