O co warto zapytać dermatologa?

Na te pytania, które przedstawione będą poniżej najbardziej kompetentnej odpowiedzi powinien nam udzielić zawsze dermatolog.

Czy pozwolić sobie mogę na: peeling, mikrodermabrazję, maskę z kwasów owocowych, mezoterapię - tutaj wymienić tak naprawdę będzie można bez końca. Oczywiście tak samo jak przy zabiegach stomatologicznych dokonujemy konsultacji u dentysty tak samo przy zabiegach dermatologicznych dokonuje się konsultacji u dermatologa. Warto się zastanowić również nad tym jaki zabieg będzie najlepszy i powinien nam to właśnie podpowiedzieć dermatolog.

Dlaczego mam trądzik? O konkretną odpowiedź tutaj będzie trudno, ale pytanie warto zadać. Można się bowiem między innymi w sposób ogólny bardzo wiele dowiedzieć o przyczynach trądziku i o tym czy w ogóle może być on warunkowany. Warto z dermatologiem zastanowić się nad tym jaka jest przyczyna akurat w naszym przypadku. Dodatkowo warto go informować o wszystkich pojawiających się krostkach. Wypryski również na plecach czy dekolcie powinny być alarmujące.

Czy coś „tam” mam? "Tam", czyli tak naprawdę wszędzie. Po wakacjach warto udać się do dermatologa i zobaczyć czy na ciele nie ma nowych znamion. Każde powinno zostać zobaczone przez lekarza i najlepiej bardzo dobrze przestudiowane. Można zawsze sprawdzać w domu czy nie pojawiło się nic niepokojącego, ale potem trzeba to pokazać lekarzowi.

Jak nawilżać skórę? Każda skóra bez wyjątku będzie wymagała nawilżenia, ale ten sposób nawilżenia może być różny. Skórę mieszaną nawilża się inaczej. Trzeba myśleć o tym, które miejsca na skórze będą najbardziej przesuszone. Skórę tłustą należy tak nawilżyć, by nie doszło do jej przeświecenia. Dla wrażliwej trzeba dobrać odpowiednie łagodne składniki, które mogą również ukoić cerę. Warto również wiedzieć, który sposób u nas się sprawdzi.

Czy mogę się tego pozbyć? Zazwyczaj na skórze człowieka jest wiele różnorakich zmian, które często chcielibyśmy usunąć. Dlatego też warto się skonsultować z lekarzem jak sprawa wygląda i czy rzeczywiście w danym przypadku pozbycie się tych zmian w ogóle jest możliwe.