Kiedy należy rozważyć zastosowanie wypełniaczy skórnych

Wypełniacze skór ne to niechirurgiczna forma leczenia takich schorzeń skóry, jak drobne linie i zmarszczki oraz brak objętości twarzy. Ta metoda leczenia jest uważana za bezpieczniejszą alternatywę dla chirurgii kosmetycznej i pomogła wielu osobom poprawić swój wygląd bez znaczących przestojów.

Wypełniacze skórne mają wspólny cel, jakim jest zwiększenie objętości twarzy i wygładzenie skóry, ale docierają do celu różnymi drogami. Najpopularniejsze wypełniacze dermalne zawierają kwas hialuronowy.

Spojrzenie na kwas hialuronowy

Zanim zrozumiemy, dlaczego kwas hialuronowy jest tak dobrym składnikiem wypełniaczy dermalnych, pomocne może okazać się zrozumienie roli tej specjalnej substancji w naszym organizmie. Kwas hialuronowy jest produkowany przez Twój własny organizm i znajduje się w tkankach miękkich, skórze, a nawet w oczach. Ma on unikalną właściwość wiązania cząsteczek wody. W rzeczywistości, niewielka ilość kwasu hialuronowego może zatrzymać wilgoć w ilości wielokrotnie większej niż jego własna waga.

Skóra z odpowiednią ilością kwasu hialuronowego jest wilgotna, dzięki czemu jest bardziej puszysta i gładka. Z wiekiem i pod wpływem czynników zewnętrznych, organizm produkuje go coraz mniej, a ponadto ulega on szybszemu rozkładowi. Powoduje to wysuszenie skóry i powstawanie linii i zmarszczek. Wypełniacze dermalne zawierające kwas hialuronowy pomagają naprawić tę sytuację, dzięki czemu skóra jest bardziej wilgotna i gładka.

Dodatkowe zabiegi

Chociaż wypełniacze skórne są bardzo dobre w tym, co robią, żadna procedura nie zapewnia trwałych rezultatów. Materiały będą stopniowo rozkładane przez organizm i będą wymagały wymiany w różnym czasie, w zależności od dokładnego składnika i formuły.

W związku z tym, będziesz musiał wrócić do naszego gabinetu w pewnym momencie, aby poddać się kolejnym zabiegom. Jednakże, ponieważ zabiegi są niechirurgiczne i nie wymagają praktycznie żadnego czasu rekonwalescencji, nie jest to bardzo uciążliwe dla większości osób. Warto, aby wracali do naszego gabinetu kilka razy w roku, aby uniknąć problemów z liniami i zmarszczkami. A w przypadku niektórych wypełniaczy, może nie być potrzeby powrotu przez dwa lata.