Jak dobre jest usuwanie tatuaży?

Jeśli żyjesz z żalem tatuażu, być może zastanawiasz się, jak dobre jest usuwanie tatuażu. Możesz chcieć pozbyć się tatuażu, ale na pewno nie chcesz spędzać czasu, pieniędzy i energii na leczenie, które nie będzie działać lub które pozostawi Cię z poważnymi bliznami. Chętnie opowiemy Ci, jak działa zabieg i jakie korzyści może Ci przynieść.

Dowiedz się więcej o usuwaniu tatuaży

Aby zrozumieć, jak działa zabieg, musisz najpierw zrozumieć, w jaki sposób nakładany jest tatuaż i jak reaguje na niego Twoje ciało. Podczas wykonywania tatuażu tusz jest wstrzykiwany pod skórę. Od momentu umieszczenia tuszu na miejscu, Twój organizm nieustannie próbuje go usunąć. Twój układ odpornościowy zaczyna działać i postrzega cząsteczki tuszu jako obcych najeźdźców. Częściowym powodem, dla którego tatuaż danej osoby zanika z biegiem lat, jest fakt, że ciało stale pracuje nad usunięciem cząsteczek tuszu. Powodem, dla którego tatuaże są trwałe i dlaczego nie zanikają całkowicie, jest wielkość cząsteczek atramentu. W większości przypadków są one po prostu zbyt duże, aby organizm mógł je usunąć w sposób naturalny.

  • Podczas korzystania z zabiegów laserowych w celu pozbycia się niechcianego tatuażu, energia jest kierowana na tusz w tatuażu.
  • Celem jest rozbicie cząsteczek atramentu na mniejsze kawałki. Kiedy cząsteczki są mniejsze, organizm może je łatwiej usunąć.
  • Jak widać, celem nie jest spalenie tuszu w tatuażu. Celem jest rozbicie tuszu, aby zachęcić organizm do samodzielnego usunięcia go.

Jest to najbardziej podstawowy sposób opisania, jak działa leczenie. Ale istnieje wiele innych czynników, które wchodzą w grę, które określają, jak długo trwa usuwanie tatuażu, rodzaj lasera, który powinien być używany, rodzaj wyników, które można uzyskać, i wiele innych rzeczy.

Ponieważ energia z lasera jest używana do rozbicia tuszu w tatuażu, będzie to miało wpływ na skórę. Oczywiście robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci jak największy komfort podczas zabiegu. Urządzenie chłodzące dołączone do lasera wraz z kremami znieczulającymi miejscowo oznaczają, że prawdopodobnie będziesz w stanie tolerować leczenie całkiem dobrze. W niektórych przypadkach osoby mają do czynienia z pewnymi bliznami z powodu rzeczywistego leczenia laserowego. Jeśli masz blizny keloidy lub jakiś rodzaj choroby skóry, będziesz chciał wspomnieć o tym podczas pierwszej wizyty w naszym biurze. Możesz nie kwalifikować się do leczenia lub może nie uzyskać wyniki, które były nadzieję na.

Różne długości fali lub lasery mogą być potrzebne, aby pomóc Ci pozbyć się niechcianego tatuażu. Jedną z rzeczy, które określają rodzaj lasera lub długość fali, której używamy, jest kolor tatuażu. Niektóre kolory lepiej reagują na różne formy energii laserowej. Kolor tatuażu odgrywa również rolę w tym, jak łatwo lub szybko jest pożegnać się z niechcianym tatuażem. Inne rzeczy, które będą odgrywać rolę w jak szybko tatuaż może być usunięty obejmują wiek tatuażu i gdzie znajduje się na ciele.

W większości przypadków tatuaż, który jest blisko serca, może być łatwiejszy do usunięcia niż ten, który jest dalej. Powód, dla którego tak się dzieje, ma związek z przepływem krwi przez ciało. Jak wspomnieliśmy powyżej, celem zabiegu jest rozbicie cząsteczek tuszu. Twoje ciało będzie je następnie usuwać w naturalny sposób. Tak więc im bliżej serca, gdzie przepływ krwi jest najszybszy, tym szybciej tatuaż może zostać usunięty.

Prawdopodobnie będziesz czuł się najbardziej zadowolony z leczenia, gdy zdasz sobie sprawę, że nie jest to rzecz, którą można zrobić natychmiast. Nie będziesz chodzić do naszego biura, mieć jeden zabieg wykonany, a następnie odejść bez tatuażu. Jest to prawie niemożliwe. Większość naszych klientów potrzebuje od sześciu do ośmiu sesji zabiegowych, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Oprócz faktu, że organizm powoli usuwa cząsteczki tuszu, może być konieczne użycie różnych laserów w celu leczenia różnych kolorów tatuażu, co wymaga czasu.

Jeśli tatuaż został wykonany przez amatora, może być trudniejszy do usunięcia niż w przypadku wykonania go przez profesjonalistę. Powszechne jest, że tatuażyści amatorzy nie nakładają tuszu w równomierny sposób. Dlatego niektóre obszary tatuażu mogą mieć tusz, który jest dość głęboki i trudniejszy do leczenia.

Pożegnaj się z żalem związanym z tatuażem

Chociaż leczenie nie jest natychmiastowe, a wyniki zależą od indywidualnych okoliczności, laserowe usuwanie tatuażu jest zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się żalu związanego z tatuażem. To było w stanie pomóc tysiącom ludzi, aby pożegnać się z tatuażami, które chcieliby nigdy nie mieć stosowane do ich ciała.

Niektórzy ludzie dostają tatuaż na kaprys. Są późno z przyjaciółmi, czasami piją, i wszyscy decydują się na tatuaż, aby zapamiętać siebie nawzajem, ideę, z którą wszyscy się identyfikują, lub coś innego. Podczas gdy pomysł zrobienia tatuażu wydaje się świetny w tej chwili, nie jest to coś, co reprezentuje osobę, gdy się starzeje. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy reprezentuje coś, co osoba później czuje się zakłopotana lub nie chce już być kojarzona.

Często zdarza się, że osoby tatuują imię romantycznego partnera na swoim ciele. Kiedy mają tatuaż zastosowany, mają pomysł, że będą z tą osobą na zawsze. Jednak związek może się zmienić, a nawet stać się źródłem smutku i frustracji. Teraz osoba ma nazwę lub obraz swojego byłego małżonka lub byłego chłopaka lub byłej dziewczyny na swoim ciele. Nie tylko jest to przypomnienie o czymś smutnym i żałosnym, ale może być kolejnym źródłem frustracji, gdy próbują dążyć do nowych relacji w przyszłości.

Innym częstym powodem, dla którego ludzie odczuwają żal z powodu tatuażu, jest to, że artysta tatuażu popełnił błąd lub nie zastosował tatuażu w sposób, w jaki dana osoba miała nadzieję. Być może słowo jest źle napisane lub tatuaż po prostu wygląda głupio. Niektórzy ludzie używają laserowego usuwania tatuażu , aby po prostu zmienić tatuaż . Części tatuażu mogą być wyblakłe lub całkowicie usunięte, aby go naprawić.

Powszechne jest, że młode osoby otrzymują tatuaże, które reprezentują przynależność do gangu lub organizacji fringe. Dzielą te same przekonania, co te grupy jednostek i chcą reprezentować te przekonania poprzez posiadanie tatuaży naniesionych na ich ciało. Jednak z wiekiem ich poglądy na życie ulegają zmianie. Zamiast podzielać te same wartości, co gang lub organizacja fringe, czują się teraz przez to zakłopotani. Mogą nie chcieć, aby ich dzieci miały takie same ideały. Może się też okazać, że znalezienie odpowiedniej pracy jest trudne lub wręcz niemożliwe. Wielu ludziom udało się odmienić swoje życie dzięki usunięciu tatuaży, zwłaszcza tych, które znajdują się w widocznych miejscach, takich jak twarz, szyja, ręce i ramiona.

Czego należy się spodziewać podczas pierwszej wizyty

Jeśli poważnie myślisz o usunięciu niechcianego tatuażu, możesz być zainteresowany umówieniem się na konsultację. Ale być może masz pewne wątpliwości lub czujesz się zdenerwowany tym, czego się spodziewać.

Przy pierwszej wizycie zachęcamy do wcześniejszego przybycia na wizytę. To da Ci czas na spotkanie z personelem w biurze, wypełnienie formularzy i nie będzie niepokoju, który jest związany z pośpiechem.

Po wypełnieniu niezbędnych formularzy, zostaniesz zaproszony do prywatnego pokoju na konsultacje. Będziesz mógł porozmawiać z lekarzem. Możesz powiedzieć im o tatuażu żal, że masz. Lub możesz powiedzieć im o tym, jak chciałbyś, aby niektóre obszary tatuażu zostały wyblakłe lub usunięte w celu zmiany tatuażu. Powiedz im wszystkie obawy, które masz. To pomoże im wymyślić plan leczenia, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Zazwyczaj tylko osoby, które mają poważne problemy zdrowotne, nie kwalifikują się do leczenia. Ponieważ jest to zabieg wykonywany na zewnętrznych warstwach skóry, zazwyczaj nie jest on postrzegany jako procedura niezwykle inwazyjna. Oczywiście, im zdrowszy jesteś, tym lepsze rezultaty uzyskasz dzięki zabiegowi. Należy być przygotowanym do odpowiedzi na pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia. Należy również wspomnieć o wszelkich przyjmowanych lekach lub suplementach ziołowych. Należy również być szczerym w takich sprawach jak palenie papierosów i spożywanie alkoholu, które mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia i sposób reagowania na zabiegi medyczne.

Po zbadaniu tatuażu i patrząc na ogólny stan zdrowia, lekarz będzie w stanie poinformować o swojej kandydaturze do usuwania tatuażu. Lekarz będzie w stanie dać Ci dobry pomysł na rodzaj wyników, które można uzyskać. Powinny one powiedzieć, ile zabiegów trzeba będzie, jak często te zabiegi powinny być zaplanowane, i jak wiele z tatuaż może być usunięty. W niektórych przypadkach, osoby powinny oczekiwać, że ich tatuaże będą tylko wyblakłe. W innych przypadkach może być możliwe ich całkowite usunięcie.

Wielu z naszych klientów są w stanie mieć swoją pierwszą sesję usuwania tatuażu tuż po ich konsultacji. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ustawimy Cię w wygodnej pozycji, w której będziemy mieli dostęp do tatuażu, który chciałbyś usunąć. Na przykład, jeśli masz niechciany tatuaż na ramieniu, prawdopodobnie będziesz mógł usiąść w wygodnym fotelu i umieścić ramię na stole przed tobą.

Przed rozpoczęciem zabiegów laserowych możemy nałożyć na skórę krem znieczulający. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że pacjent czuje się całkowicie komfortowo. Gdy laser jest na swoim miejscu, pacjent będzie odczuwał krótkie impulsy energii z niego pochodzące. Do lasera dołączone jest również urządzenie chłodzące, dzięki czemu skóra będzie utrzymywana w komfortowej temperaturze. Rzeczywista sesja leczenia będzie prawdopodobnie dość krótka, zwłaszcza jeśli tatuaż jest mały i znajduje się w miejscu łatwo dostępnym. Wybuchy energii, które pochodzą z lasera, występują bardzo szybko, zwykle w ciągu sekundy lub dwóch. Czasochłonna jest zmiana położenia lasera. Zatem im większy tatuaż, tym więcej zmiany pozycji musi się wydarzyć.

Obszar, który został poddany zabiegowi, zostanie prawdopodobnie przykryty bandażem. Lekarz udzieli instrukcji dotyczących sposobu pielęgnacji tego obszaru w ciągu kilku dni po zabiegu. Lekarz poinformuje o tym, jak długo potrwa zanim zaczniesz widzieć rezultaty. Wielu z naszych klientów zaczyna widzieć, że ich tatuaż zanika już po jednej wizycie.