Eliksir młodości- osocze bogatopłytkowe

Od wielu lat stosuje się w medycynie naturalnej leczenie materiał biologicznym, który pobierany jest od pacjenta. W wielu terapiach i medycznych zabiegach okazuje się, że naturalne fizjologiczne procesy są najważniejsze i trzeba się nimi mocno zainteresować.

Niekiedy bowiem ich wykorzystywanie będzie bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż stosowanie leków. Rozwija się również dynamiczne medycyna estetyczna, gdzie takie metody są szczególnie często wykorzystywane. Własne piękno Zabiegiem innowacyjnym, który pojawił się nie tak dawno będzie mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Tutaj wprowadza się surowicę krwi, która będzie bogata w płytki pozyskiwane od pacjenta. Po pobraniu małej ilości odwirowuje się krew i uzyskuje to bogate osocze. Tak uzyskany preparat będzie doskonałym źródłem czynników, które pozwolą na wzrost płytek krwi oraz leukocytów. Dzięki temu rzeczywiście rozpocznie się proces mnożenia komórek i tworzone będą nowe naczynia krwionośne oraz struktury w przypadku kolagenu oraz elastyczny. Zabieg z takim elementem dokonywany może być w okolicach twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Materiał jest tutaj wprowadzany w metodzie mikronakłuć przy użyciu mezoterapi igłowej. Zabieg nie ma dłużej bolesności, szczególnie, że skórę można dodatkowo znieczulać specjalnym preparatem a igły, które będą używane są szczególnie cienkie. Co zyskujemy? Terapia daje nam możliwość osiągania naprawdę doskonałych efektów. Dzięki niej będzie się dało poprawić koloryt skóry i będzie większa elastyczność. Można oczekiwać wygładzenia zmarszczek oraz poprawy ukrwienia w danym obszarze. Komórki będą tez lepiej odżywiane i liczniejsze podziały wpłyną na gęstość skóry Co jednak wydaje się być szczególnie ważne to fakt, że jest to taki preparat, który będzie bezpieczny dla skóry i nie trzeba się obawiać, że będzie powodował jakieś uczulenia. Pozyskiwany jest bezpośrednio od pacjenta. Takie metody leczenia mają w sobie wiele potencjalnych zalet, dlatego można oczekiwać, ze w dalszej perspektywie zabiegi te będą się rozwijały.