Czym są wypełniacze dermalne?

Wraz z wiekiem na powierzchni naszej skóry zaczynają stopniowo pojawiać się drobne linie, zmarszczki i fałdy. Stopniowa utrata kolagenu, właściwości skóry odpowiedzialnej za nawilżenie i jędrność, może prowadzić do powstania tych widocznych oznak starzenia się. Niektóre zmarszczki mogą być głębsze niż inne, np. linie wokół ust i fałdy nosowo-wargowe. Mogą one być trudniejsze do zredukowania za pomocą alternatywnych opcji wypełniaczy. Istnieją jednak obecnie zaawansowane opcje leczenia za pomocą wypełniaczy, które skutecznie zmniejszają widoczność umiarkowanych i poważnych zmarszczek. Dzięki specjalistycznym wypełniaczom dermalnym można skutecznie zmniejszyć oznaki starzenia, uzyskując naturalną, elastycznie wyglądającą skórę.

Co to są wypełniacze skórne?

Wypełniacze iniekcyjne to nieinwazyjne i skuteczne zabiegi, które wykorzystują substancje podobne do tych naturalnie występujących w organizmie, aby przywrócić naturalną utratę objętości i zmniejszyć oznaki starzenia. Zabiegi mają na celu wypełnienie skóry pod warstwą skóry właściwej, aby wygładzić drobne linie i zmarszczki na powierzchni. Wypełniacze są niezawodnym środkiem do subtelnego zmniejszania oznak starzenia się skóry, dzięki czemu wyglądasz młodziej.

Rodzaje wypełniaczy

Juvederm

JUVÉDERM® to zatwierdzony przez FDA preparat do iniekcji i wypełniacz do twarzy zawierający kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy, czyli HA, to substancja naturalnie występująca w organizmie, która utrzymuje objętość i nawilżenie skóry, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Żel stosowany w tym zastrzyku zawiera formę HA, która zapewnia naturalną pulchność i nawilżenie występujące w organizmie.

Dodając objętości w obszarze zabiegowym, można tymczasowo zmniejszyć widoczność frustrujących oznak starzenia. JUVÉDERM może być stosowany do skutecznego leczenia obszarów lub oznak starzenia się skóry, takich jak:

 • Policzki
 • Linie warg
 • Linie i fałdy nosowo-wargowe
 • Linie nawiasów
 • Zmarszczki

Restylane

Ta forma wypełniacza wykorzystuje technologię XpresHAn Technology™, aby aktywnie celować i redukować głębsze fałdy skóry. Jest to zaawansowany wypełniacz kwasu hialuronowego, który zapewnia naturalnie wyglądające rezultaty. Pozwala uzyskać bardziej naturalny wygląd, ponieważ nie ogranicza zakresu ruchu mięśni twarzy. Innowacyjne właściwości substancji zabiegowej skutecznie wzmacniają tkankę w obszarze zabiegowym, jednocześnie wygładzając negatywne oznaki starzenia. Wypełniacz nie tylko nawilża skórę pod powierzchnią, ale także dzięki unikalnemu kształtowi cząsteczek nadaje jej unikalny wygląd, który jest dostosowany do specyficznych potrzeb Twojej skóry. Oznacza to, że każdy zabieg jest spersonalizowany pod kątem konkretnych problemów i stanu skóry.

Istnieje wiele przywracających młodość korzyści, które Restylane może Ci zapewnić, w tym:

 • Zmniejszenie umiarkowanych do poważnych zmarszczek mimicznych
 • Wygładzenie głębszych fałdów nosowo-wargowych
 • Zmniejszenie widoczności linii czoła
 • Wypełnienie i nadanie jędrności opadającym policzkom
 • Wypełnij usta, aby uzyskać pełniejszy wygląd
 • Zlikwidowanie drobnych zmarszczek wokół oczu i ust

Czy jestem dobrym kandydatem?

JUVÉDERM i Restylane to bezpieczne i skuteczne wypełniacze do twarzy, które przywracają objętość i zmniejszają oznaki starzenia. Są one zatwierdzoną przez FDA alternatywą dla trwalszych rozwiązań chirurgicznych, bez inwazyjności i wymaganych okresów przestoju.