5 pytań, na które odpowie Ci dobry dermatolog

Często, gdy udamy się do dermatologa chcemy zapytać o to dręczące nas sprawy, które związane są z naszą cerą i innymi problemami, które mogą nas dotyczyć.

Jeśli wybieramy się na wizytę warto jednak zadać kilka podstawowych pytań, które mogą być dla nas ważne.

Jaki mam rodzaj cery? Wydaje się, że takie pytanie jest podstawowe i powinno być podstawą do prowadzenia wszelkiego rodzaju rozmów na temat skóry oraz potrzeb. Często samodzielnie staramy się oceniać własną cerę, ale to co o niej myślimy jest błędne i sami pogłębiamy swoje problemy przez zastosowanie źle dopasowanych kosmetyków czy zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli dany dermatolog ma taką możliwość to warto sobie wykonać badanie, które pozwoli ocenić naszą skórę. 

Jak często stosować peeling? Tutaj musimy się zainteresować nie tylko tym jak często stosuje się peeling ale jaki jego rodzaj powinno się stosować. W czasie wizyty na pewno będzie warto zapytać o tą kwestię dermatologa. Dzięki temu będziemy wiedzieli po jakie produkty dla własnej cery możemy bez obaw sięgać. Może ta kwestia ułatwi nam pielęgnacje.

Czy możemy się opalać? Jeśli lekarz przepisuje nam jakieś leki warto się zapytać czy będziemy się mogli opalać. Czasami zimą ten temat jest pomijany przez dermatologów a jest to błąd, ponieważ nawet zimą w chłodne dni słońce na nas działa i opalanie ma miejsce.

Co powinno się jeść? To podstawowa sprawa. To co jemy może bowiem mieć znaczący wpływ na naszą cerę i warto się taką kwestią zainteresować. Powinniśmy bardzo dobrze wiedzieć jakie produkty są dla nas odpowiednie, a jakich powinniśmy raczej zdecydowanie unikać. Są pewne produkty, które dla cery nie będą polecane.

Jakich składników unikać? Zarówno składniki jedzenia jak i kosmetyków mogą mieć na nas niekorzystny wpływ. Dlatego powinno się zapytać lekarza o to jakich elementów unikać, by poradzić sobie z pojawiającymi się problemami. Ta kwestia jak się wydaje ma swoje istotne znaczenie. Chodzi o to, by wiedzieć jakie produkty dla naszej skóry będą rzeczywiście odpowiednie.