5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna rozwinęła się doskonale i daje nam obecnie wiele możliwości, wiele różnych środków, które służą wygładzeniu, ujędrnieniu, mogą poprawić jakość i wygląd skóry. Mamy także takie zabiegi, które są przygotowywane pod kątem twarzy i warto wskazać jakie spośród tych zabiegów stały się szczególnie popularne wśród kobiet.

Botoks

Toksyna botulinowa a więc tak zwany botoks odpowiadać będzie za połączenia nerwowe i może sprawić, że pojawi się rozluźnienie mięśni, co dalej uniemożliwi ich kurczenie i może sprawić, że dojdzie do wygładzenia zmarszczek w odpowiedni sposób. Botoks jest stosowany do redukcji zmarszczek szczególnie takich jak te na czole, kurze łapki, lwie zmarszczki między brwiami.

Mezoterapia osoczem

To lifting, który jest doskonały, ponieważ charakteryzuje się tym, że będzie wykorzystywał specjalnie uzyskane osocze bogatopłytkowe z krwi osoby, na której dany zabieg będzie realizowany. Następuje więc wcześniej odwirowanie krwi, by to osocze udało się uzyskać. Zabieg taki jest realizowany przez wprowadzenie cienkimi igłami pod skórę owego osocza. Zabieg taki jest realizowany bez znieczulenia i dlatego można oczekiwać, że nie będzie reakcji immunologicznej organizmu. Jedna sesja wystarczy, by taki zabieg był skuteczny.

kwas hialuronowy

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze i odpowiada za jej jędrność oraz sprężystość. Z wiekiem będzie ulegać zmniejszeniu a skóra będzie bardziej wiotka, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są szansą na to, by skutecznie sobie z tym poradzić i uzupełnić takie ubytki, które będą się pojawiać.

Zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan jest to rozwiązanie przeznaczone dla tych osób, które mają na skórze przebarwienia i zmiany hormonalne. To szansa na likwidowanie zmarszczek, problemów z rozszerzonymi porami, można oczekiwać, że uda się wyrównać koloryt skóry. w gabinecie medycyny kosmetycznej nakłada się na twarz maskę, która potem ma być usunięta w odpowiednim momencie już w domu. Dalej taka terapia jest potem kontynuowana przez jakiś czas, jeśli będziemy w domu stosować specjalnie przygotowywane kremy.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to idealna opcja, która będzie związana z tym, że stosuje się specjalny kwas glikolowy a także polimlekowy, który staje się alternatywą dla tradycyjnego liftingu i polega na nacinaniu oraz napinaniu skóry. Włókna nici są wchłaniane przez mniej więcej półtora roku. Dzięki temu jest szansa na to, by skutecznie modelować skórę i poprawiać niedoskonałości.